استاندار گلستان در نشست گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری: دهیاران و شهرداران بازوان اجرایی استانداری ها هستند

0 71

استاندار گلستان گفت: قسمتی از کار استانداریها در حوزه سیاسی است و بخش دیگر آن عمرانی است که در حوزه شهرداری ها و دهیاری ها انجام می شود و بر همین اساس، دهیاران و شهرداران بازوان اجرایی استانداری ها در توسعه همه جانبه و اجرای طرح ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در نشست گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری، اظهار کرد: اهمیت شهرداران و دهیاران بر کسی پوشیده نیست زیرا آنها در صف اول ارتباط با مردم قرار دارند.
وی افزود: مجموع بودجه شهرداری های استان حدود ۵۸۰ میلیارد تومان است که ۶۰ درصد آن عمرانی و ۴۰ درصد آن جاری است که شهرداری ها باید بتواند با ایجاد منابع درآمدی پایدار، مدیریت شهری را به نحو مطلوب انجام دهند.
دکتر حق شناس خاطرنشان کرد: دهیاران و شهرداران موظف هستند در حفاظت از بافت شهر و روستا و روح بخشیدن به آن تلاش کرده و از اجرای هر پروژه ای که بر خلاف منافع عمومی مردم است جلوگیری کنند.
استاندار گلستان با بیان اینکه باید برای ماندگاری مردم در روستاها رقبت ایجاد شود خاطرنشان کرد: یکی از الزامات رونق در روستاها، ایجاد اشتغال پایدار است.
وی با اشاره به اجرای پروژه کشتگاه خورشیدی در روستای دوزالوم شهرستان گنبدکاووس توسط سرمایه گذار بخش خصوصی، تأکید کرد: یک سرمایه‎گذار با پنل‎های خورشیدی، میوه را خشک و ۹۵ درصد آن را صادر می‎کند و درآمد آن چند برابر هزینه‎ای است که انجام می‎دهد و تا کنون برای ۱۰۰ نفر از بانوان این روستا اشتغالزایی کرده و آمادگی کامل دارد که این طرح را در روستاهای استان راه‌اندازی کند.
دکتر حق شناس، یکی از دلایل اصلی پایین بودن درآمد مردم استان به نسبت میانگین کشوری را خام فروشی دانست و تصریح کرد: به منظور استفاده از ارزش افزوده و ارتقاء سطح درآمد مردم، لازم است ایجاد صنایع تبدیلی بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.
استاندار گلستان حفاظت و صیانت از جنگل‌های هیرکانی که روز گذشته ثبت جهانی شد، را وظیفه ای همگانی دانست و اظهار کرد: وظیفه دهیاران در این راستا بسیار سنگین تر است و باید از وقوع آتش سوزی ها پیشگیری شود.
وی با بیان اینکه حفظ محیط زیست اولویت نظام است، خاطرنشان کرد: حفظ منابع طبیعی در اجرای پروژه های عمرانی باید مورد توجه قرار گیرد.
لازم به ذکر است، در این نشست تعدادی از شهرداران و دهیاران به بیان نقطه نظرات و مشکلات خود پرداختند و در پایان نیز از شهرداران و دهیاران منتخب استان تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.