پوستر چهارمین جشنواره ابوذر خراسان رضوی رونمایی شد

0 113

پوستر چهارمین جشنواره ابوذر خراسان رضوی با حضور قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران رسانه رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از روابط عمومی جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان رضوی، با حضور قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی، اعضای شورای سیاست‌گذاری و جمعی از مدیران رسانه این استان از پوستر چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان رضوی رونمایی شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم با بیان اینکه کار ارزشمندی صورت گرفته و خوشحال‌کننده است، گفت: ویژگی «فراتر از تمایلات و نگاه‌های سیاسی» که برای جشنواره مطرح شد، درخور توجه است.

مصطفی خاکسار قهرودی ادامه داد: نکته مهم این است همه افراد دلسوز انقلاب و دل‌بسته به پیشرفت انقلاب در کنار هم قرار می‌گیرند و تلاش می‌کنند انقلاب مراحل مهمش را به‌ویژه در شرایطی که اکنون در آن قرار گرفتیم، طی کند، امروز برای پیش بردن سریع‌تر اهداف انقلاب، بیش از گذشته به اشتراک نظر و وحدت رفتار نگاه می‌کنیم و در کنار آن، به این نگاه که سرمایه‌های انقلاب در چارچوب انقلاب، ذیل اهداف انقلاب مشترک شوند، تشریک مصائی داشته باشند و اهداف انقلاب را پیش ببرند، توجه داریم.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: شرایط موجود در دنیا این را به عنوان تکلیف بر ما دیکته می‌کند که بیش از گذشته باید به این امر توجه داشته باشیم و اگر بخواهیم تمام توانمندی و سرمایه‌های داخلی را هم‌راستا و هم‌جهت قرار دهیم و بردار پیش برنده و جهشی داشته باشیم، همه نیروها باید ذیل باورها، اهداف و اصول انقلاب حرکت کنند و این حرکت را رقم بزنند.

وی یادآور شد: آستان قدس رضوی براساس همین نگاه که در آن وجود دارد، به‌طورجدی معتقد است محضر و دستگاه امام رئوف بستری برای رقم خوردن این اتفاق بوده که همه نیروهای مؤمن به انقلاب به این دستگاه تعلق دارند، آستان قدس رضوی نه‌تنها باید در این حوزه حضور فعال داشته باشد بلکه معتقد است باید نقش و سهم بزرگ‌تری از سایر مجموعه‌ها ایفا کند.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه کمک کردن، در اختیار بودن و تلاش برای پیش برد اهداف انقلاب را وظیفه خود می‌دانیم، افزود: جشنواره رسانه‌ای ابوذر جهت و حرکت سیاسی مثبتی است که با نگاه سیاسی درست مسیرش را ادامه می‌دهد، اگر درست اتفاق بیفتد، سبب تقویت باور، اعتماد و افزایش اعتماد دوستان و دلسوزان انقلاب و همچنین رعب و وحشت بیشتر دشمن می‌شود.

در این مراسم، محسن نصرپور رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره ابوذر خراسان رضوی، ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت، با بیان اینکه سه سال برگزاری این جشنواره در این استان، تجربه گران‌سنگی را رقم زد، اظهار کرد: نقطه قوت این جشنواره، قرار گرفتن تمام اصحاب رسانه در خدمت انقلاب اسلامی، بدون نگاه سیاسی در کنار هم و جشنواره بود.

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی نیز با بیان اینکه بسیج رسانه حدود ۷ سال است در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب تشکیل شده است، گفت: ۳ سال است در خراسان رضوی که دومین قطب رسانه کشور است و در سطح کیفی الف کشور همچون نگینی می‌درخشد، جشنواره ابوذر شکل گرفت تا بتواند بخشی از خلأهای صنفی را پوشش دهد.

عباس محمدیان با بیان اینکه جشنواره ابوذر با شعار فراجناحی در سه سال گذشته، کارنامه درخشانی از خود به‌جا گذاشته است، خاطرنشان کرد: امروز در تقویم همه فعالان رسانه این استان، جشنواره ابوذر ثبت‌ شده است.

وی از ایفای نقش همه سلایق سیاسی که ذیل پرچم انقلاب اسلامی حرکت می‌کنند، در جشنواره خبر داد و افزود: امیدوارم با نقش‌آفرینی آستان قدس رضوی، برکات این مجموعه نیز شامل حال جشنواره شود.

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی یادآور شد: به بیان هیأت داوران و افراد شرکت‌کننده، سطح جشنواره خراسان رضوی فراتر از استان بوده و آن به‌واسطه ذکاوت، توانایی و علم اصحاب رسانه در حوزه تخصصی خود بوده است، امیدواریم این سند افتخار در حوزه رسانه که برای استان به ارمغان آمده، روزبه‌روز رو به رشد باشد.

دبیر دو دوره گذشته جشنواره نیز گفت: در دو سال اخیر، یکی از محورهای اصلی جشنواره، «فرهنگ رضوی» و «فرهنگ میزبانی» بوده که امسال نیز این عنوان لحاظ شده و بخش عمده آثاری که از مطبوعات، خبرگزاری و تلویزیون به دست ما می‌رسد مرتبط با فرهنگ رضوی و فرهنگ زیارت است.

سید ناصر نعمتی افزود: سال ۹۶، حدود ۱۳۰۰ اثر و سال گذشته حدود ۱۸۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که رشد قابل‌توجهی را در ارسال آثار شاهد بودیم، بیشتر آثار ارسالی در حوزه فرهنگ رضوی و فرهنگ زیارت بود.

فراخوان جشنواره ابوذر خراسان رضوی در دوره چهارم در پنج محور «عزم ملی برای تحقق گام دوم انقلاب»، «زیارت و فرهنگ شهروندی»، «رونق تولید»، «پیشرفت اقتصادی و مشارکت سیاسی» و «آسیب‌های اجتماعی» اعلام شد که علاقه‌مندان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی با دبیرخانه، شناسه @aboozarfestival در پیام‌رسان سروش، ایمیل Aboozarfestival.kh@iran.ir آثار خود را ارسال و آخرین اخبار جشنواره را از طریق سایت جشنواره به نشانی Aboozarfestival.com و کانال اطلاع‌رسانی جشنواره در پیام‌رسان سروش با شناسه @Aboozarfestivalkh را دنبال کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.