افزایش ۴۴درصدی ذخایر اکتشافی معادن در استان سمنان

0 59

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش ۴۴ درصدی ذخایر اکتشافی معادن استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ، بهروز اسودی با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته تعداد ۲۳ فقره گواهی کشف با تناژ ذخیره بیش از ۱۳هزار تن و هزینه عملیاتی حدود ۲۵ میلیارد ریال در بخش معدن استان صادر شده است که از نظر تناژ ذخیره نسبت به سال ۹۶ ، ۴۴درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به صدور ۱۳۱ فقره مجوز معدنی در استان طی سال گذشته تصریح کرد: در سال ۹۷ ، تعداد ۳۲ فقره پروانه اکتشاف ، ۵۰ فقره مجوز اجازه برداشت ، ۲۳ فقره گواهی کشف و ۲۶ فقره پروانه بهره برداری در بخش معدن استان صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اظهار کرد: تعداد ۳۲ فقره پروانه اکتشاف با هزینه پیش بینی شده حدود ۶۷ میلیارد ریال و تعداد ۵۰ مجوز اجازه برداشت با استخراج بیش از یک میلیون تن در سال گذشته در بخش معدن استان صادر گردیده است.

بهروز اسودی اضافه کرد: در بخش صدور پروانه های بهره برداری که در واقع همان سرمایه گذاری محقق شده می باشد ، تعداد ۲۶ فقره پروانه به میزان استخراج سالانه ۶۲۱ هزار تن انواع مواد معدنی صادر شده است که برای این تعداد پروانه حدود ۱۶۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است و بیش از ۱۵۰ نفر مشغول به کار شده اند.

بهروز اسودی در پایان با اشاره به مشکلات بخش معدن در استان اذعان کرد: تامین و تخصیص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه مطالعات ژئوفیزیک هوایی و تکمیل عملیات اکتشافی در برخی محدوده های معدنی و ساماندهی امور زیربنایی ، راه سازی و تجهیزات در معادن را از مهمترین مسایل و مشکلات بخش معدن می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.