معاون استاندار سمنان: میل به سرمایه‌گذاری در استان سمنان شدت گرفته است

0 44

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه قراردادهای منعقدشده در شهرک صنعتی یک و نیم برابر رشد داشت، گفت: میل به سرمایه‌گذاری در استان به‌شدت رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از مهر، حشمت‌الله عسگری در جلسه بررسی مشکلات بانکی برخی واحدهای تولیدی با حضور معاون بانک صنعت و معدن کشور به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه با توجه به فعالیت واحدهای بسیار بزرگ و خوب در استان باید به حوزه صنعت توجه بیشتری شود، ابراز داشت: بر اساس اطلاعات و آمار میل به سرمایه‌گذاری در استان به‌شدت در حال افزایش است و باوجود تحریم‌ها قراردادهای منعقدشده در شهرک صنعتی به نسبت سال ۹۶ حدود یک و نیم برابر رشد داشته است.

وی بابیان اینکه افزایش میل سرمایه‌گذاری در استان سمنان را مطلوب خواند و افزود: مساحت زمین‌هایی که توسط شهرک‌های صنعتی استان که به صاحبان صنایع واگذارشده است نیز، بالغ‌بر ۲.۵ برابر رشد را نشان می‌دهد و تعداد جوازهای صادرشده نیز دو برابر افزایش پیداکرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه همکاری بین مسئولان استانی و مساعدت بانک‌های عامل در کسب این موفقیت‌ها اثرگذار بوده است، ابراز داشت: عموم واحدهای موفق استان به دنبال طرح توسعه‌ای هستند و به‌واقع می‌توان گفت شرط حیات این واحدها در تکمیل کردن زنجیره‌های تولید آن‌ها است.

عسگری بابیان اینکه اجرای صادرات از استان سمنان، انجام گردش مالی از طریق شبکه بانکی استان و مالیات قطعاً به سود واحدهای صنعتی، بانک‌ها و مجموعه استان خواهد بود، تصریح کرد: واحدهای تولیدی می‌بایست در صورت صادرات کالا، صادرات خود را حتماً باید در استان سمنان اظهار کنند و همچنین انجام گردش مالی واحدهای صنعتی از طریق شبکه بانکی استان، یکی از الزامات بهره‌مندی این واحدها از تسهیلات است.

وی اضافه کرد: مالیات نیز مقوله مهم دیگری است که پرداخت آن توسط واحدهای تولیدی در استان سمنان، از سوی مدیران و صاحبان این صنایع باید به‌صورت ویژه‌تر موردتوجه قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.