دسترسی آنلاین به بخشی از نسخ خطی کتابخانه آستان قدس

0 124

نخستین بار امکان دسترسی به یک پنجم از ۱۰۰ هزار نسخه خطی موجود در گنجینه مخطوطات کتابخانه آستان قدس رضوی در فضای مجازی فراهم شد

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از صدا و سیما، رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: دسترسی آنلاین به بخشی از نسخ خطی کتابخانه آستان قدس رضوی میسر شد . این اقدام با هدف تسهیل دسترسی پژوهشگران و محققان به نسخ خطی گنجینه مخطوطات آستان قدس رضوی انجام گرفته است و قابلیت دانلود متن کامل ۲۰ هزار نسخه خطی در فضای مجازی وجود دارد.

حجت الاسلام سید جلال حسینی با بیان اینکه دسترسی به منابع خطی کتابخانه آستان قدس رضوی در فضای مجازی به صورت دوره‌ای افزایش می‌یابد، افزود : دسترسی به این تعداد نسخ خطی به صورت دانلود کامل متون با کیفیت مطلوب و رایگان در مقایسه با سایر کتابخانه ها، اقدام کم نظیر به شمار می‌رود.

وی گفت: انتظار می‌رود مؤسسات پژوهشی معتبر، مراکز پژوهشی، آموزشی و دانشگاهی با مراجعه به درگاه اینترنتی این کتابخانه به آدرس www.dijital.aqr.ir و دریافت آی.پی، زمینه دسترسی خود را به منابع اطلاعاتی کتابخانه فراهم کنند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به وجود ۳۰ میلیون منبع مطالعاتی در سازمان کتابخانه ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی افزود: عمده منابع مطالعاتی موجود در این سازمان دیجیتال سازی شده و زمینه در اختیار گرفتن فریم آن توسط پژوهشگران فراهم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.