جامعه آرمانی از شاهراه تربیت درست دانش آموزان خلق می شود

معاون استاندار مازندران:

0 106

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز ،حسین حسن نژاد روز پنجشنبه در آئین تجلیل از معلمان مازندران با بیان اینکه برای معلم خوب بودن باید دانش آموز خوب تربیت کرد، افزود: نقادی و پرسشگری، یادگرفتن و کسب مهارت‌های اجتماعی و نگاه جامع و چند جانبه به نیازهای جمعی از جمله دغدغه‌های همگانی است که بخش عمده‌ای از این نیازها باید از طریق آموزش و پرورش شکل بگیرد تا نهادینه شده و به تعبیری در مجموعه روند جاری کشور جاری و ساری شود.

وی ادامه داد: عناصر مختلفی در شکل گیری چنین هدف و تحقق چنبن آرمانی اثرگذار هستند که بخشی از آنها مجموعه متون و بخشی فضای آموزشی است، اما قطعاً همه ما می‌پذیریم معلمان نقش جدی و برجسته برای تحقق این آرمان‌ها دارند به دلیل اینکه پرورش دهنده سازندگان کشورند.

معاون استاندار مازندران گفت: معلم باید باور داشته باشد که معلم به معنای تعلیم دهنده است نه خزانه دار دارایی‌ها و دانایی‌ها. نباید فکر کنیم که ما همه چیز را می‌دانیم و باید انتقال بدهیم، باید بپذیریم که من هم معلم هم دانش آموز هستم و در کنار یاد دادن، باید یاد بگیرم و بیاموزم.

حسن نژاد لازمه خلق جامعه آرمانی و آینده آباد را اصلاح نگرش کنونی به دانس آموزان دانست و تاکید کرد، نباید این نسل را غیرنقاد بار بیاوریم، نباید این نسل احساس کند باید شادمانی‌های خود را پنهان کند چون در صورت پنهان کردن، فردا باید انواع آسیب‌های اجتماعی را درون جامعه بپذیریم و پُر هزینه درمان کنیم.

معاون استاندار مازندران تاکید کرد: معلمان باید به طور جدی به همه نیازهای جامعه دانش آموزان توجه کنند و آنها را به سمتی هدایت کنند که مطالبه گر همه خواست‌ها و نیازها باشند، اگر جامعه‌ای یاد بگیرد محدودیت‌ها را رعایت و درست سئوال کند و درست به دنبال دانش باشد و نقادی را درست انجام دهد جامعه‌ای متعادل خواهد بود و برای رسیدن به تعادل چاره‌ای جز رعایت ارزش‌های مختلف نداریم.

در این مراسم از ۴۵ معلم نمونه مازندران تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.