افزایش ۶۰ درصدی تعهدات خیرین مدرسه ساز مازندران

0 108

به گزارش پایگاه خبری سبز تالبرز ، قربانعلی شیرزاد روز پنجشنبه در یک نشست خبری در ساری اظهار کرد: در آستانه برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان هستیم و این جشنواره سی ام خرداد سال جاری در محل اردوگاه بادله ساری با حضور ۶۰۰ خیر مدرسه ساز استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رویکرد جشنواره امسال افزایش ایمنی مدارس با کمک خیرین است، افزود: جشنواره خیرین مدرسه ساز که هر سال برگزار می شود به منظور تکریم و نکوداشت خیرین مدرسه ساز، گسترش فرهنگ مشارکت مردمی در مدرسه سازی و شناسایی و جذب و هدایت خیرین جدید در بحث مدرسه سازی است.

شیرزاد زمان برگزاری جشنواره را معمولاً از اول اسفند تا خردادماه اعلام کرد و گفت: اختتامیه جشنواره بیست و یکم در استان مازندران ۳۰ خرداد است.

جشنواره های خیرین مدرسه ساز شهرستانی و مدرسه ای نیز همچنین در ۱۷ شهرستان و ۱۵۰ مدرسه نیز در حال برگزاری است.

مدیر کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران گفت: حدود یک هزار و ۶۰۰ خیر در سامانه خیرین مدرسه ساز استان مازندران ثبت نام شدند که از این تعداد حدود ۲۳۵ زن و یکهزار و ۲۹۶ نفر مرد بوده و ۶۵ مورد از آنها خیر حقوقی یا شرکت های حقوقی هستند.

شیرزاد افزود: حدود ۸۰ پروژه مردمی خیرساز و مشارکتی با ۳۷۰ کلاس درس با زیربنای ۶۵ هزار متر مربع در استان نیمه کاره است و در طی یکسال گذشته ۲۸ پروژه مردمی و مشارکتی درقالب ۱۳۶ کلاس درس با زیربنای ۲۱ هزار متر مربع به بهره برداری رسید.

وی میزان تعهدات خیرین مدرسه ساز استان در طول ۲۰ جشنواره خیرین استان را از سال ۷۷ تا سال گذشته ۸۲۷ پروژه مشارکتی در قالب ۴۴۴۷ کلاس درس عنوان کرد و گفت: مشارکت در اهدای ۵۶۰ قطعه زمین با مساحت یک میلیون و ۶۹۰ هزار مترمربع از دیگر اقدامات خیرین بوده و میزان تعهدات آنها به لحاظ ریالی بالغ بر ۳۸۲ میلیارد تومان در طول ۲۰ دوره جشنواره بوده است.

شیرزاد گفت: ۷۰ درصد این تعهدات تاکنون محقق شده که معادل ۲۶۸ میلیارد تومان بوده است.

به گفته مدیر کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران در سال ۹۷ مبلغ تعهد احداث مدرسه از سوی خیرین استان ۳۱ پروژه جدید در قالب ۱۳۸ کلاس درس با ارزش ریالی ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلون تومان بوده است.

وی به میزان اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران نیز اشاره کرد و گفت: این اعتبارات در دو حوزه استانی و ملی تخصیص می یابد که در بخش استانی در سال ۹۷ بودجه این سازمان ۳۵ میلیارد تومان بوده که ۲۲ میلیارد تومان آن تخصیص داشته است.

شیرزاد گفت: اعتبارت ملی این سازمان نیز در قالب چند طرح به میزان ۹۰ میلیارد تومان بوده که ۸۸ میلیارد تومان آن دریافت و در قالب پروژه های تعریف شده تخصیص یافته است.

وی در مورد خسارت سیل اخیر به مدارس استان مازندران گفت: سیل به ۱۰۵ باب مدرسه ۲۵ میلیارد تومان خسارت زد که هنوز بودجه ای برای مرمت تامین نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.