مدیر جهاد کشاورزی دامغان: ۱۹ هزار هکتار باغ در دامغان وجود دارد

0 67

مدیر جهاد کشاورزی دامغان از وجود ۱۹هزار هکتار باغ در این شهرستان خبر داد و گفت:۱۷هزار هکتار از این میزان مختص به پسته است.
به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از مهر، محسن طباطباییان در دیدار با امام جمعه دامغان به میزبانی دفتر وی با بیان اینکه ۱۹ هزار هکتار باغ در سطح این شهرستان وجود دارد، گفت: از این میزان ۱۷ هزار هکتار مربوط به پسته و مابقی در مناطق سردسیر و زیر کشت محصولاتی چون سیب، زردآلو، گردو و… هستند.

وی با بیان اینکه در دامغان بیش از ۱۰ هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی فعالیت دارند که برخی از آن‌ها عضو صندوق توسعه بخش کشاورزی هستند، ابراز کرد: از محل اعتبارات ملی و استانی در سال جاری سه هزار و ۳۰۰ هکتار سامانه‌های آبیاری نوین در شهرستان ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: تسطیح اراضی پایاب سد دامغان به میزان بیش از ۵۰۰ هکتار با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در دو سال اخیر از مهمترین اقدامات انجام شده توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوده است.‌

رئیس دفتر نماینده مردم دامغان در مجلس نیز با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته در سال‌جاری شاهد اقدامات و فعالیت‌های خوبی در حوزه بخش کشاورزی شهرستان هستیم، گفت: کشاورزان و دامداران از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی و دامی بی‌نصیب نخواهند بود.

سید محمد رضا حسینی تصریح کرد: در فضای همدلی و وحدت می‌توانیم گام‌های خوبی برای رشد و توسعه دامغان در همه زمینه‌ها برداریم که می‌طلبد این همدلی بیش از گذشته تقویت شود.

هفته جهاد کشاورزی از ۲۰ تا ۲۷ خرداد بوده و شعار امسال به عنوان (جهاد کشاورزی رونق تولید و امنیت غذایی) نامگذاری شده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.