اجرای طرح برخورد با برندهای محرز قاچاق در استان البرز

از اردیبهشت‌ماه عملیاتی می‌شود؛

0 135

علی‌اکبر مختاری در گفتگو با پایگاه خبری سبز البرز ،با اشاره به اینکه طرح برخورد با برندهای محرز قاچاق در اردیبهشت‌ماه در البرز اجرا می‌شود، اظهار کرد: این طرح به‌صورت اولیه در تهران اجرا و مقرر شد که در هشت استان دیگر ازجمله البرز نیز اجرایی شود.

وی در ادامه گفت: بر اساس ابلاغیه‌های انجام‌شده افرادی که فروشنده و یا واردکننده پوشاک برندهای خارجی بوده‌اند از شهریور ۹۵ ملزم به دریافت گواهی فعالیت نمایندگی شرکت‌های خارجی از وزارت صنعت، معدن و تجارت شده‌اند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز گفت: از اسفندماه سال ۹۵ نیز هرگونه ثبت سفارش این برندها منوط به داشتن گواهی فعالیت نمایندگی می‌شود، از خردادماه سال ۹۶ نیز هرگونه ترخیص این‌گونه پوشاک‌های برند منوط به اخذ و نصب شناسنامه کالا می‌شود.

مختاری افزود: با این وصف تمام مهلت‌های قانونی به اتمام رسیده و این برندهای قاچاق خارجی نه گواهی نمایندگی اخذ کرده‌اند و نه کالاهای آن‌ها از مجاری رسمی وارد کشور شده است؛ درنتیجه در این طرح تمامی واحدهای دارای برند محرز قاچاق خارجی جمع‌آوری و با متهمین این پیوندها برخورد می‌شود.

وی توضیح داد: بر اساس شناسایی انجام‌شده تقریباً ۳۰ واحد برند محرز قاچاق در استان البرز مشغول به فعالیت هستند که در اردیبهشت‌ماه چنانچه جمع‌آوری نکرده یا کالای خود را تبدیل به تولید داخل نکنند با آن‌ها برخورد می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.