تسهیلات دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده تا شنبه اعلام می‌شود

بطحایی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

0 58

به گرارش پایگاه خبری سبزالبرز، سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پروش در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از آنجا که در برخی مناطق سیل زده همچنان وضعیت به نحوی است که خانواده‌ها نتوانستند به خانه‌های خود بازگردند، قاعدتاً نمی‌توان آنجا مدرسه‌ای را راه انداخت.

وی گفت: ما در مراکز اقامتی که هموطنان سیل زده ما مقیم شده اند، امکان برگزاری مدارس را فراهم کردیم. برنامه ما این بود که در شهرستان آق قلا و گمیشان ۱۷ فرودین مدارس را راه اندازی کنیم اما بنا به شرایطی که عرض کردم، شورای تأمین استان این موضوع را صلاح ندانست که مدارس بازگشایی شود تا زمانی که به ثبات بهتری برسند. در بقیه مناطق سیل زده هم به این ترتیب است.

بطحائی افزود: ما در استان لرستان، به خصوص شهرهای پلدختر و معمولان شرایط را فراهم کردیم و فردا هم بنده آنجا خواهم بود. صد کانکس برای بهتر شدن شرایط تحصیلی دانش آموزان ارسال شده است.

وزیر آموزش و پروش تصریح کرد: در این مناطق، در دوره متوسطه و پایه دوزاهم چاره‌ای جز اینکه امتحانات نهایی خود را بر اساس زمان بندی قبلی برگزار کنیم نداریم، اما برای دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول، تسهیلاتی را قائل شدیم که انشالله تا روز شنبه این تصمیم را اعلام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: احتمالاً بخش‌هایی از کتاب آنها حذف خواهد شد و تا جایی که درس خواندند به عنوان سال تحصیلی تلقی خواهد شد و مباحث امتحانی برای آنها از همان درس‌ها خواهد بود.

بنر زیر پست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.