خسارت ۱۲۸۰ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی گلستان

سرپرست استانداری گلستان خبر داد

0 76

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، میرمحمد غراوی در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار کرد: با توجه به مصوبه اخیر شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور، مقرر شد لیست برآورد خسارات بر اساس ارزیابی دستگاه‌ها در بخش های مختلف برای ستاد مدیریت بحران کشور و هیئت دولت ارسال تا اعتبارات لازم برای جبران و بازسازی در نظر گرفته شود.

وی افزود: خسارات زیادی به بخش های زیرساختی از جمله آب، برق، گاز، ابنیه و راه ها، مسکن شهری و روستایی، کشاورزی، صنعت، معدن و … در اثر سیل و رانش و همچنین ریزش کوه و بارش برف و باران وارد شده است که باید ارزیابی ها از میزان خسارات به صورت دقیق و بر اساس لیست اعلام شود.

غراوی با بیان اینکه یک برآورد اولیه از خسارات وارده ارسال شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه ما هنوز درگیر مقابله با سیل بوده و هستیم، این لیست تکمیل نشد و باید در اسرع وقت، ارزیابی های نهایی انجام شود.

سرپرست استانداری گلستان همچنین با تعیین ضرب الاجل، به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و ‌شهرسازی گلستان دستور داد: تمامی راههای استان ظرف ۷۲ ساعت آینده اعم از اصلی مانند خوش ییلاق و توسکستان و راههای دسترسی مناطق سیلزده استان باید باز باشند و هیچ راه دسترسی نباید مسدود بماند.

بنر زیر پست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.