واحدهای صنعتی آسیب دیده گلستان نیازمند نقدینگی هستند

رئیس صمت گلستان:

0 65

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز، حسینقلی قوانلو صبح شنبه در نشست وزیر صمت با مدیران واحدهای صنعتی آسیب دیده از سیل گلستان اظهار کرد: بر اثر سیل واحدهای صنعتی ۱۴ شهرستان دچار آبگرفتگی شدند اما در چهار شهرستان گنبد، آق قلا، بندرترکمن و گمیشان تقریباً تمام واحدهای صنعتی آسیب دیدند.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی آق قلا بزرگ ترین و فعال ترین شهرک صنعتی گلستان است، افزود: حدود ۲۵ درصد از واحدهای صنعتی گلستان در این شهرک فعال هستند و حدود سه هزار نفر به طور مستقیم مشغول بودند که بیکار شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان اینکه هم اکنون برق و آب فاز یک و دو این شهرک وصل شده است و اماده شروع فعالیت مجدد هستند، ادامه داد: در فاز سه این شهرک ابتدا باید ورودی اب را ببندیم بعد تخلیه آب را آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: برآورد خسارت از واحدهای صنعتی گلستان آغاز شده است اما تا حجم اب پایین نیاید نمی توانیم دقیقاً برآورد خسارت کنیم.

قوانلو تصریح کرد: واحدهای صنعتی خسارت دیده از سیل گلستان برای تامین مواد اولیه، سرویس تجهیزات و دستگاه ها و اصلاحات خط به نقدینگی احتیاج دارند.

وی با اشاره به اینکه درخواست داده ایم ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تسهیلات کم بهره اشتغالزای کشور به گلستان اختصاص یابد، خاطرنشان کرد: اگر کمک های و مساعدت های دولت به واحدهای صنعتی آسیب دیده گلستان اختصاص یابد قول می دهیم تا خردادماه حجم تولیدات استان را به میزان تولید بهمن و اسفند ۹۷ برسانیم.

بنر زیر پست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.