آران و بیدگل آماده میزبانی مسافران نوروزی شد

0 38

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز اسماعیل بایبوردی بر ضرورت رعایت حقوق شهروندی گردشگران و مسافران در جهت افزایش نشاط و تحرک اجتماعی تاکید کرد و افزود: ظرفیت اقامتی پیش بینی شده برای نوروز امسال بیش از سال گذشته بوده و شامل اقامتگاه های رسمی، بقعه های متبرکه، خانه های معلم و کلاس های درس است.
وی با تاکید بر خدمت رسانی مناسب و تکریم گردشگران بیان کرد: ۹ واحد اقامتی با ۵۰۰ تخت، ۵۰ خانه مسافر با ظرفیت تقریبی ۵۰۰ نفر- شب اقامت، ۱۹۵ کلاس با ظرفیت یکهزار نفر، پنج باب خانه معلم و مهمانسرا با ظرفیت ۱۰۰ نفر و ۲۰ بقعه متبرکه با ظرفیت سه هزار نفر آماده میزبانی از میهمانان نوروزی می باشد.
به گفته فرماندار آران و بیدگل، از ۴۲ بقعه متبرکه شهرستان آران و بیدگل ۱۰ بقعه در طرح آرامش بهاری مسافران و زائران و آیین تحویل سال نو و در ۲۰ بقعه برای اسکان مسافران و زائران نوروزی خدمت رسانی خواهند کرد.
وی با اشاره به وجود هفت محور گردشگری در این شهرستان، نوروز را بهترین فرصت برای معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: نزدیک به ۷۰ سرمایه گذار در بخش های مختلف گردشگری آماده فعالیت هستند که در مرحله دریافت مجوز قرار دارد.
بایبوردی همچنین به افزایش ۲۰ درصدی ورود گردشگران به آران و بیدگل در سال جاری اشاره و عنوان کرد: افزون بر ۴۴۰ هزار نفر امسال به این خطه سفر کردند که نزدیک به ۴۰ هزار نفر آنها گردشگران خارجی بودند.
وی افزود: نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر نیز در سال گذشته از جاذبه های گردشگری شهرستان آران و بیدگل دیدن کرده بودند که ۳۰ هزار نفر آنها را گردشگران خارجی تشکیل می دادند.
فرماندار آران و بیدگل یادآور شد: کویر مرنجاب، شهر زیرزمینی نوش آباد (اویی) و کویر سیازگه ابوزیدآباد به ترتیب جزو اثرهایی بودند که بیشترین بازدیدکنندگان را به خود جلب کردند.
وی ادامه داد: شهرستان آران و بیدگل ظرفیت های بالایی در زمینه های گردشگری، مذهبی، طبیعت گردی، نجوم، سافاری، ریگ درمانی و نمک درمانی دارد که بزرگترین فعالیت سودآور پس از نفت و خودروسازی، امیدبخش ترین، شاخص ترین و پاک ترین صنعتی است که می تواند به اشتغال و توسعه پایدار کمک کند اما جهت بهره برداری مناسب نیازمند برنامه ریزی دقیق هستیم.
سایت ویگل، چاه عروس ابوزیدآباد، مسجد نقشینه، چاله سنبک، ،مقبره حاج سلیمان صباحی بیدگلی، خانه ‌های تاریخی علی آباد، افتخارالاسلام دربندی، بنی ‌طبا، عبدالله خان و مسعودی، حمام ‌های عنایتی، حاج محمد، یخچال، مختص‌آباد، بقعه های متبرکه فیض‌آباد، باب المراد، بی بی زینب یزدل، قدمگاه، امامزاده علی ‌اکبر (ع)، هاشم بن علی (ع) و امامزاده حسین (ع) از جمله مکان‌های تاریخی و دیدنی آران و بیدگل است.
شهرستان آران و بیدگل ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی شناسایی شده دارد که ۱۳۵ مورد تا کنون در فهرست آثار ملی ثبت شدند.
آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

بنر زیر پست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.