بیش از ۷۰ پروژه شیلات گلستان افتتاح و کلنگ زنی شد

مدیر کل شیلات گلستان:

0 91

به گزارش پایگاه خبری سبز البرز به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سیدجواد قدس علوی اظهار کرد: همزمان با دهه مبارک فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از ۷۰ پروژه اداره کل شیلات گلستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

وی افزود: این طرح ها در زمینه های مختلف از جمله پرورش ماهی با استفاده دو منظوره از آب چاه های کشاورزی، پرورش ماهی گرمابی در استخر خاکی و پرورش ماهی در قفس بوده اند که در شهرستان های گنبدکاووس، علی آبادکتول، آق قلا، بندرترکمن، گالیکش، کلاله، مینودشت، آزادشهر و رامیان قرار دارند.

قدس علوی ادامه داد: از مهم ترین این پروژه ها افتتاح ۹ استخر پرورش ماهی با استفاده دو منظوره از آب چاههای کشاورزی و کلنگ زنی یک مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با استفاده از آب های نامتعارف، با ظرفیت ۱۰ تن گوشت و ۲۰۰ کیلوگرم خاویار، در شهرستان گنبدکاووس بوده است که با حضور استاندار، فرماندار ویژه گنبد کاووس و ائمه شیعه و سنی این شهرستان انجام شد.

مدیر کل شیلات استان گلستان با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی دیگر پروژه های شیلات در شهرستان های مختلف استان خاطرنشان کرد: در شهرستان گالیکش چهار پروژه پرورش ماهی با استفاده دومنظوره از آب چاه های کشاورزی و یک پروژه پرورش ماهی سردابی با ظرفیت ۲۰ تن قزل آلا افتتاح شده و کلنگ زنی یک مزرعه پرورش ماهیان سردابی همچنین با ظرفیت تولید ۱۰ تن انجام گرفت و یک مزرعه پرورش ماهی با استفاده دومنظور از آب چاه های کشاورزی در شهرستان کلاله افتتاح شد.

وی در خصوص این افتتاحیه ها در شهرستان های آزادشهر و رامیان گفت: در شهرستان رامیان چهار پروژه با اعتبار سه هزار و ۱۹۹ میلیون ریال افتتاح و چهار پروژه با اعتبار ۶ هزار و ۲۱۰ میلیون ریال کلنگ زنی شده است. همچنین پنج پروژ قابل افتتاح با اعتبار هزار و ۳۱۳ و ۶ پروژه قابل کلنگ زنی با اعتبار دو هزار و ۴۱۵ میلیون ریال و افتتاح ساختمان اداری با اعتبار ۳۴۵ میلیون ریال از مهم تری پروژه های دهه فجر شهرستان آزادشهر بوده است.

قدس علوی تصریح کرد: ۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان هم در قالب استخرهای دومنظوره کشاورزی در شهرستان علی آباد کتول افتتاح شد که ۳۶ نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این پروژه ها مشغول به کار شده اند. در شهرستان بندرترکمن هم همزمان با چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ۶ طرح پرورش ماهی با استفاده دومنظوره از آب چاه های کشاورزی با اعتباری  دو هزار و ۹۵۰ میلیون ریال افتتاح و عملیات اجرایی ساخت  یک طرح پرورش مای در قفس با اعتبار ۲۶۰ هزار میلیون ریال آغاز شد.

مدیر کل شیلات گلستان در پایان با اشاره به ۴۰ طرح پرورش متراکم کپور ماهیان با استفاده دومنظوره از آب چاه های کشاورزی در شهرستان آق قلا تصریح کرد: این پروژه ها مجموعاً به مساحت ۱۲۰ هزار متر مربع، با ظرفیت ۱۲۰ تن و اشتغالزایی مستقیم برای ۴۰ نفر با حضور عبدالرضا چراغعلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان و سایر مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

بنر زیر پست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.