مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مشهد- پایگاه خبری سبز البرز- مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جهان غرب 125 سال قبل و در سال 1893 میلادی به زنان حق رای داد که در انتخابات نیوزیلند شرکت کردند اما پیامبر اسلام (ص) 1400 سال قبل در واقعه غدیر رای دادن را حق مسلم زنان دانستند و آنان نیز در بیعت با حضرت علی (ع) شرکت کردند.

0 50

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی روز سه شنبه در نشست بانوان فعال کانونهای فرهنگی، هنری مساجد خراسان رضوی در مشهد افزود: کسانی که اختلاف جنسیتی را برجسته می کنند، نگاه فمنیستی دارند که این نوع نگاه می تواند به جایگاه زن آسیب برساند.
وی اظهار داشت: اعضای کانونهای فرهنگی، هنری مساجد باید فعالیت تشکیلاتی انجام دهند اما نباید در مساجد از شخص خاصی تبلیغ کرد و تبلیغ افراد در مسجد یک آسیب محسوب می شود.
وی گفت: بیش از ۲۴ هزار کانون فرهنگی، هنری در مساجد کشور وجود دارد که از این تعداد هزار و ۷۷۳ کانون در مساجد خراسان رضوی قرار دارد.
دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: در شورای عالی سیاستگذاری کانونهای مساجد نیز سه وزیر، ائمه جمعه، مسئولان سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی عضو هستند که در مراجع مختلف از کانونهای فرهنگی- هنری مساجد دفاع می کنند.
وی اظهار داشت: تدوین اساسنامه فعالیت کانونهای فرهنگی- هنری مساجد کشور یکی از فعالیتهای مهمی است که به سرانجام رسیده و به زودی برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
وی گفت: کارتهای چند منظوره اعضای کانونهای فرهنگی – هنری مساجد نیز رونمایی شده و تا بهار سال آینده برای تمام اعضا صادر خواهد شد.
حجت الاسلام ارزانی افزود: با این کارت علاوه بر معرفی اعضا می توان در آینده از فضاهای تفریحی، سرگرمی، رفاهی، بانکی و آموزشهایی که در کشور وجود دارد استفاده کرد.
نخستین نشست بانوان فعال کانونهای فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با هدف تولید آثار فرهنگی و هنری مسجدی، شناسایی و توانمند سازی بانوان، حمایت از تولید و عرضه محصولات فرهنگی، ارائه الگوی منسجم فعالیت در حوزه بانوان کانونهای مساجد و ترویج و تبیین گفتمان عملیاتی اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
تلاش در جهت مشارکت نخبگان در آبادانی معنوی مسجد طراز اسلامی، آشنایی و راههای مقابله با آسیبهای اجتماعی، تبیین نقش بانوان مسجدی در کاهش آسیبهای اجتماعی، شبکه سازی و ایجاد تشکیلات منسجم و تکریم و معرفی الگوهای موفق حوزه بانوان از دیگر اهداف برگزاری این نشست بود.

بنر زیر پست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.